5 programów animacyjnych dla artystów cyfrowych

Program animacyjny jest ważną częścią procesu dla artysty cyfrowego, twórcy gier lub projektanta graficznego, ponieważ nie ma nic bardziej ekscytującego niż oglądanie ruchomych i ruchomych obrazów. Niezależnie od tego, czy jest to prosta animacja, czy ogólne ujęcie, dodanie ruchu do obrazu nadaje mu nowy i ekscytujący wygląd.

Aby dowiedzieć się więcej o świecie animacji, wypróbuj pięć dostępnych programów animacyjnych. Coś?

1. FuranToonz


OpenToonz to program do animacji używany do tworzenia Spirited Away i Moving Castle Hauru. Ghibli zaczął używać Toonza podczas produkcji Księżniczki Mononoke. W 2016 roku oprogramowanie do animacji zostało ostatecznie przełączone na open source i nazywało się OpenToonz (nadal istnieje wersja komercyjna, jeśli chcesz zapłacić Toonz Premium). OpenToonz ma wszystkie potrzebne funkcje, od grafiki i efektów po skrypty, animacje i nie tylko. Nowe funkcje są dodawane regularnie.

2 runda

Piskel to internetowy program do tworzenia pikseli i animacji. Łatwy w użyciu i nie wymaga rejestracji. Piskel umożliwia oglądanie transmisji na żywo podczas robienia zdjęcia. Możesz także pobrać animowane pliki PNG, JPG, BMP i GIF. Możesz także pobrać plik .piskel w formacie Piskel. Możesz także eksportować pliki GIF, PNG lub ZIP do dowolnego sformatowanego formatu, takiego jak PNG.

3. Asseprite

Kolejnym świetnym oprogramowaniem do animacji jest Aseprite. Ten program ma wszystko, czego potrzebujesz, w tym warstwy, skórki cebuli, modele gier, elementy sterujące kanałem alfa, kształty osłony obiektywu i specjalne pędzle. Podobnie jak w przypadku Piskel, możesz importować i eksportować różne formaty, takie jak PNG, arkusze kalkulacyjne i dynamiczne pliki GIF.

4. Powrót

Kręgosłup pozwala na ponowne przeżycie istniejących dzieł sztuki. Kręgosłup nie jest częścią urządzenia do obrazowania. Jednak jako potężne narzędzie do animacji Spine zasługuje na uwagę.

Kolumna ma wszystkie funkcje potrzebne do animowania postaci, w tym narzędzie FFD (Free Form Deformation). FFD umożliwia zmianę krawędzi siatki i zmianę rozmiaru obrazu.

5. Studio Studio


Synfig Studio to kolejne otwarte narzędzie do integracji i animacji obrazów 2D. Chociaż jest bardziej złożony niż wiele innych programów graficznych, Synfig zapewnia pełną kontrolę nad wszystkimi aspektami jego wyglądu i oferuje popularne funkcje, takie jak pędzle, wypełnienia, powierzchnie, warstwy i inne.

Kto powiedział, że nauka animacji jest trudna? Jeśli masz naprawdę mocne zamiary, wszystko się uda. Nauczymy się animować, gdy będziemy w domu!